włamanie

i

Autor: pixabay

Byli przestępcy zdradzają, jak działają. Przeczytaj zanim wyjdziesz z domu!

2023-03-01 14:49

Wyjeżdżasz z domu? Pamiętaj, że to idealna okazja dla złodzieja. Dzięki obserwacji wie on, o której godzinie wychodzisz z domu, co i gdzie trzymasz w mieszkaniu. To idealny moment, by zaatakować. Oto 10 domowych sposobów, jak uchronić się przed kradzieżą. Zdradzili je... byli przestępcy, opowiadając dziennikarzom, co najbardziej odstraszało ich przed włamaniem. Sprawdź naszą galerię.

Parę lat temu brytyjski dziennik The Guardian opublikował wyniki ankiety przeprowadzonej przez firmę ubezpieczeniową Co-op Insurance. W badaniu wzięło udział 12 respondentów, którzy w przeszłości zajmowali się kradzieżą. Jak się okazuje – byli przestępcy sami zdradzili, co odstrasza ich przed włamaniem.

Widok z koła na Bydgoskim Jarmarku Świątecznym

Czego najbardziej boją się włamywacze, i jak możemy to wykorzystać?

Jak zaznacza jeden z byłych złodziei, który na koncie ma ponad 200 rabunków – większość włamywaczy planuje swoją akcję tak, by wejść i wyjść z mieszkania w czasie nie dłuższym niż 5 min. Najczęściej szukanymi przedmiotami są: pieniądze, biżuteria, tablety, telefony, laptopy, a także kluczyki samochodowe.

Podczas włamania na złodziei czeka jednak kilka przeszkód. Dzięki relacji byłych przestępców możemy opracować szereg technik chroniących przed włamaniem, zarówno wtedy, gdy nie ma nas w domu, a także gdy w nim jesteśmy, a nasza czujność została uśpiona. Jak to zrobić? Tego dowiesz się z naszej galerii.

Zobacz, jak uchronić się przed włamaniem

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE