Bydgoskie stowarzyszenie pomogło schorowanym seniorom. Mają nową łazienkę! [AUDIO]

2021-04-14 15:18

Nie było łatwo, ale w końcu się udało. Wolontariusze wyremontowali łazienkę starszemu małżeństwu z bydgoskich Jarów.

Pan Romuald i jego żona ciężko chorują i potrzebowali wsparcia. Epidemia spowodowała, że trudno było zorganizować ekipę remontową. Ostatecznie udało się skończyć prace.

Naszym marzeniem było zrobienie łazienki panu, który jest bardzo schorowany, po udarach, zawałach, z chorobą Parkinsona, to jeszcze opiekuje się jeszcze bardziej schorowaną żoną. Do tej pory miał tylko ubikację i zlew. Udało się zrobić łazienkę, nową kabinę prysznicową, umywalkę

- mówi Adam Jaworski ze stowarzyszenia "Dzięki Wam".

To jeszcze nie koniec. Wolontariusze zabierają się za remont spalonego domu na bydgoskim Miedzyniu.

W Sylwestra panu Tadeuszowi na Miedzyniu spalił się dom. Ktoś wyrzucił fajerwerk i doprowadził do nieszczęścia. Duże wyzwanie przed nami. Trzeba wymienić dach, zrobić od nowa ściany, podłogę, całą instalację elektryczną. Pracy będzie ogrom. Sam pan Tadeusz jest osobą niepełnosprawną. 

- dodaje Jaworski.

Można przekazywać materiały remontowe, przyda się też każda para rąk.

Do tej pory wolontariusze bydgoskiego stowarzyszenia zorganizowali 20 akcji remontowych. Wcześniej pomagali już między innymi bydgoszczanom, których spotkało nieszczęście, na przykład pożar mieszkania. Wolontariusze zorganizowali też pomoc dla mieszkańców regionu, których dotknęła nawałnica w 2017 roku.

O akcjach pomocowych opowiada Adam Jaworski ze stowarzyszenia "Dzięki Wam":
Pod Bydgoszczą zamontowano 100 schronów dla nietoperzy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE