psy

i

Autor: KWP Bydgoszcz

Bydgoskie psy biegały po więzieniu! Wszystko odbyło się w ramach szkolenia [GALERIA]

2023-02-14 19:31

Jak informuje policja - na terenie Zakładu Karnego w Potulicach odbyło się szkolenie przewodników psów służbowych z wydziału prewencji bydgoskiej i nakielskiej komendy, a także służby więziennej. Pod okiem fachowca swoje zdolności „szlifowali funkcjonariusze. Natomiast psy służbowe, a także czworonogi o specjalizacji patrolowej i patrolowo-tropiącej przeszły tresuję pod kątem wyszukiwania zapachów narkotyków czy materiałów wybuchowych. Zobaczcie zdjęcia.

Szkolenie psów służbowych w zakładzie karnym miało na celu podniesienie zdolności tresurowych w pomieszczeniach na śliskich posadzkach – tłumaczy policja. Wszystko odbyło się przy sztucznym świetle, pogłosie akustycznym oraz przy bodźcach rozpraszających.

"Pracownica" ZUS oszukała 81-latkę

W zajęciach brał udział profesjonalny pozorant, a także behawiorysta z firmy Dingo Gear Pan Paweł Wesołowski. Dzięki ogromnej wiedzy tresurowej Pana Pawła, przewodnicy psów służbowych dowiedzieli się, jakie aspekty tresurowe muszą poprawić.

- Do szkolenia został użyty rewelacyjny kombinezon do pełnego gryzienia, na który można założyć tak zwaną cywilną odzież - asp. sztab. Krzysztof Furmaniuk z Wydziału Prewencji KMP Bydgoszcz.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE