Policja

i

Autor: AndrzejRembowski/CC0/pixabay.com

Kryminalne

Bydgoska policja złapała kompletnie pijanego kierowcę. Mężczyzna od dawna był poszukiwany

2023-03-23 8:30

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali pijanego kierowcę. 41–latek miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że jego 46-letni pasażer jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy.

W niedzielę późnym wieczorem bydgoski dyżurny otrzymał zgłoszenie od świadka w sprawie kierowcy, który jest prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Na miejsce pojechali policjanci ze Śródmieścia. Opisywany pojazd zauważyli na ulicy Powstańców Warszawy i zatrzymali go do kontroli.

- Na miejscu kierujący został poddany badaniu stanu trzeźwości. Wykazało ono ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy oraz przekazali wezwanie do stawienia się na przesłuchanie do śródmiejskiego komisariatu – relacjonuje sierż. Oskar Nowak z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy.

Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu 41-latek odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia

- Ponadto po sprawdzeniu danych pasażera w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że jest on osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy do odbycia kary pozbawienia wolności – dodaje Nowak.

46-latek został przewieziony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Ostatecznie mężczyzna trafił do bydgoskiego Aresztu Śledczego.

Ostatni bieg City TRAIL w bydgoskim Myślęcinku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE