Bydgoska kładka już niebawem dostępna dla mieszkańców. Kiedy koniec remontu?

2023-01-20 8:51
kładka
Autor: ZDMiKP Bydgoszcz

Do końca stycznia 2023 roku zakończą się całkowicie prace prowadzone na na moście Esperanto przy Torbydzie w Bydgoszczy. Jak informują drogowcy – już w najbliższą sobotę (21 stycznia) kładka w ograniczonym zakresie zostanie udostępniona pieszym.

Prace na moście Esperanto przy Torbydzie dobiegają końca. W związku z tym, od środy, 1 lutego skrócony zostanie przebieg linii ZaT8. Autobusy nie będą już zatrzymywały się na przystanku przy hali sportowo-widowiskowej "Immobilie Łuczniczka". Kładka przeszła kapitalny remont.

- Dokonana została korekta naciągu want w sposób umożliwiający swobodną pracę przęsła w pełnym zakresie temperatur. Przebudowany został cały drewniany pomost oraz wyremontowana została konstrukcja stalowa i podpory obiektu. Całość zabezpieczyliśmy powłoką antykorozyjną – informuje ZDMiKP w Bydgoszczy.

W ogniu stracili wszystko. "Wyniosłem córkę na rękach do żony na balkon, sam wyskoczyłem przez okno"

Obiekt zyskał już nowe schody i oświetlenie. Stopnie wyposażone zostaną jeszcze niebawem w prowadnice dla wózków i rowerów oraz wymalowane zostaną specjalną farbą dla osób słabowidzących.

- Obecnie na obiekcie prowadzone są prace wykończeniowe – dodają drogowcy.

Prace na obiekcie prowadzi firma Kormost. Wartość zadania to 1,2 mln złotych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE