Boiska, stadiony i Brda czekają na bydgoskich sportowców. Wreszcie będą mogli trenować!

2020-05-05 17:12

Rozpoczyna się odmrażanie bydgoskiego sportu. W najbliższych dniach na boiskach piłkarskich, stadionach lekkoatletycznych oraz na torze regatowym znów pojawią się sportowcy. Będą mogli rozpocząć regularne treningi. Chodzi o zawodników zrzeszonych w bydgoskich klubach sportowych.

Wszystkie zajęcia prowadzone będą zgodnie z zachowaniem zaleceń bezpieczeństwa epidemiologicznego przygotowanymi przez zarządcę obiektów – Bydgoskiego Centrum Sportu na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

Warunkiem korzystania z infrastruktury sportowej jest przestrzeganie przez kluby regulaminu, który obowiązuje w czasie II etapu znoszenia obostrzeń.  Regulamin został dostarczony przedstawicielom klubów.

 
Uwzględniając specyfikę dyscyplin oraz możliwości organizacyjne ustala się następujący harmonogram rozpoczęcia zajęć:

  • 06.05.2020r. (środa) – lekkoatletyka – Kompleks Sportowy Zawisza, ul. Gdańska i Sielska
  • 07.05.2020r. (czwartek) – sporty wodne – Tor Regatowy „Brdyujście”
  • 11.05.2020r. (poniedziałek) – piłka nożna – boiska przy ul. Gdańskiej, Powstańców Warszawy, Sportowej, Bronikowskiego, Glinki, Sielskiej, Mochelskiej i Słowiańskiej.

Bydgoskie Centrum Sportu powstało na podstawie uchwały nr XVII/349/19 Rady Miasta Bydgoszczy z dnia 30 października 2019r. BCS  to nowa jednostka organizacyjna zarządzająca miejskimi obiektami przeznaczonymi do uprawiania sportu, wychowania fizycznego oraz rehabilitacji ruchowej.

Z początkiem 2020 roku nowa jednostka przejęła pełną kontrolę i odpowiedzialność za obiekty sportowe, aby w sposób kompleksowy i nowoczesny kierować ofertę do sportowców i mieszkańców miasta.

COŚ DOBREGO #18
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE