Bezpieczne warunki dla niepełnosprawnych dzieci. Bydgoszcz ma pieniądze na likwidacje barier w szkole integracyjnej [GALERIA]

2022-10-05 14:13
szkoła
Autor: UM Bydgoszcz

Jak informuje miasto – ratusz otrzymał dofinansowanie unijne na likwidację barier w szkole integracyjnej na Wyżynach. W ramach inwestycji zamontowana zostanie nowa winda oraz elementy ułatwiające poruszanie się po szkole. W Bydgoszczy trwają też inne zadania, które uwzględniają potrzeby dzieci z niepełnosprawnościami.

Wysokość otrzymanego dofinansowania wynosi 250 tys. zł, kolejne 77 tys. zł to wkład własny miasta.  Środki z Programu POWER pozwolą na zwiększenie dostępności w budynku Zespołu Szkół nr 19, w którym mieści się integracyjna szkoła podstawowa oraz integracyjne liceum ogólnokształcące. Budynek mieści się przy ul. Grzymały – Siedleckiego na Wyżynach.

ZS nr 19 Integracyjnych zyska udogodnienia dla dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami. Istniejąca w budynku winda jest obecnie wymieniana na nową. W ramach projektu budynek zostanie jeszcze wyposażony w elementy zwiększające dostępność komunikacyjną całej placówki.

Na oczach policji przejechał rowerem przez zamknięty przejazd kolejowy

Planowany jest zakup planów tyflograficznych, pętli indukcyjnych dla osób niedosłyszących, czy montaż tabliczek w alfabecie Braille’a. W szkole pojawią się także bezstresowe dzwonki, zabezpieczone zostaną progi schodów.

Informacja z Biura Prasowego UM Bydgoszczy

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE