Będzie jeszcze więcej doświetlonych przejść dla pieszych. Drogowcy wytypowali już ulice!

2020-12-10 16:09
Miasto doświetla zebry
Autor: ZDMiKP w Bydgoszczy Miasto doświetla zebry

500 tys zł. miasto wyda w przyszłym roku na doświetlenie przejść dla pieszych. Dodatkowe oświetlenie na przejściach dla pieszych pozwala kierowcom znacznie wcześniej dostrzec pieszych i odpowiednio zareagować. Zakończone już zadania pokazały, że to bardzo skuteczny sposób na podniesienie bezpieczeństwa.

Wstępnie wytypowane lokalizacje to między innymi niebezpieczne przejścia znajdujące się w rejonie skrzyżowań:

Nad Torem– Żnińska

Brzozowa– Bielicka

J. Sułkowskiego– Czerkaska

Wojska Polskiego – I. Łukasiewicza

Wojska Polskiego– K. Baczyńskiego

Akademicka– Igrzyskowa

M. Skłodowskiej-Curie – Sportowa

M. Skłodowskiej-Curie– Kijowska

Nakielska– Chłodna

Łęczycka – Boczna

Powstańców Wlkp. przy KWP

Fordońska– Transportowa

Poprawa bezpieczeństwa pieszych na przejściach poprzez dodatkowe ich doświetlenie została zainicjowana w 2018 roku przez Komisję Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego dla Miasta Bydgoszczy i Powiatu Bydgoskiego. Po dokładnej analizie opracowana została lista 75 przejść dla pieszych kwalifikujących się do modernizacji. Przedsięwzięcie zostało skonsultowane m.in. ze Społecznym Rzecznikiem Pieszych. W ciągu ostatnich lat doświetlonych zostało już ponad 50 przejść.

Z myślą o poprawie bezpieczeństwa pieszych powstaną też nowe sygnalizacje świetlne ułatwiające przekraczanie ruchliwych ulic. Wzbudzane sygnalizacje uruchamiane przez pieszych zainstalowane zostaną w Starym Fordonie na ul. Fordońskiej na wysokości  Zakładów Zbożowych oraz w Łęgnowie-Wsi na ul. Toruńskiej na wysokości osiedlowej świetlicy. Wstępnie planowana jest też instalacja standardowej sygnalizacji u zbiegu ulic Koronowskiej i Opławiec. Ułatwi ona wyjazd z osiedla Opławiec. Na te zadania wstępnie rezerwowana jest kwota 650 tysięcy zł.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE