inwestycje

Będą nowe mieszkania w Bydgoszczy. Miejska spółka wbiła pierwszą łopatę [GALERIA]

2023-09-28 14:49

127 mieszkań pod klucz w dwóch budynkach tuż przy dworcu kolejowym za ok. 50 mln zł. Taka inwestycja właśnie rozpoczęła się w Bydgoszczy.

  • Rozpoczęły się główne prace przy budowie dwóch pierwszych budynków w rejonie ul. Zygmunta Augusta i Rycerskiej.
  • Powstanie w nich 127 mieszkań pod klucz.
  • Miejska spółka planuje też kolejne inwestycje.
  • Budowa pochłonie 45,93 mln zł
  • Gwarancja będzie na 7 lat
  • Inwestycja zakończy się w 2025 r.

BTBS przygotuje mieszkania pod klucz. Nic, tylko wstawić meble i mieszkać

Jak informują miejscy urzędnicy, w sąsiedztwie pętli tramwajowej wznoszone są dwa budynki. Podczas ich projektowania założono, że kwartał u zbiegu ulic Zygmunta Augusta i Rycerskiej tworzony będzie od nowa, zgodnie z wytycznymi Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Stopniowanie zabudowy umożliwiło przejście od miejskiej zabudowy (w części południowej) do wielkomiejskiej w części północnej (o wysokości około 24 metrów).

Budynek wielorodzinny przy ulicy Zygmunta Augusta 30 został zaprojektowany jako 6-piętrowy obiekt z podziemną halą garażową, 7 kondygnacjami naziemnymi, 101 mieszkaniami i 2 lokalami usługowymi. Budynek wielorodzinny przy Rycerskiej 11 i 13 zaprojektowano z 4 kondygnacjami naziemnymi, na których znajdzie się 26 mieszkań.

- W obu budynkach mieszkania zaplanowano z balkonami, loggiami, tarasami - informują miejscy urzędnicy. - W części mieszkań znajdują się pomieszczenia pomocnicze takie jak spiżarnie i garderoby. Za prace budowlane odpowiada firma EBUD-Przemysłówka z Bydgoszczy, z którą wiosną podpisana została umowa o wartości blisko 46 mln zł - dodają.

Najpierw wykonawca rozebrał dwa stare budynki kolidujące z I etapem inwestycji i zorganizował zaplecze budowy. Z początkiem miesiąca rozpoczął też zabijanie ścianek szczelnych. Będą one zabezpieczały wykop pod fundamenty budynków.

W kolejnym etapie, po uregulowaniu spraw własnościowych, planowane są kolejne inwestycje miejskiej spółki w tym kwartale Śródmieścia.

- Mieszkania BTBS będą w standardzie pod klucz. Poza meblami całkowicie wykończone i gotowe do zamieszkania. Niejednokrotnie zdarzało się, że rano przekazywaliśmy klucze do mieszkań, a po południu nowi najemcy już urządzali się w swoim nowym lokum – mówi prezes BTBS Łukasz Grocholski.

Restauracja w Centrum Onkologii w Bydgoszcz w formule all inclusive
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE