Basen w bydgoskim Fordonie. Budowa coraz bliżej końca. Kiedy otwarcie pływalni?

2020-07-09 17:24
Basen w Fordonie
Autor: Urząd Miasta Bydgoszczy

Jesienią ma skończyć się budowa basenu na osiedlu Tatrzańskim w Fordonie. Kończy się budowa hali pływalni. Wkrótce ruszy budowa parkingu.

Basen znajduje się między salą sportową przy SP nr 67 i terenami rekreacyjnymi (między ulicą Jarużyńską i Pod Reglami).

Ostatnio prowadzono prace przy elewacji oraz w środku budynku. Trwają prace przy oświetleniu i wyposażeniu. Jeszcze w wakacje ma ruszyć budowa parkingu między budynkiem a ul. Jarużyńską. Miasto planuje, że basen zostanie otwarty dla mieszkańców pod koniec tego roku.

To 3-kondygnacyjny obiekt o charakterze parku wodnego. Basen będzie miał 5 tysięcy metrów kwadratowych. W środku znajdą się niecka basenu pływackiego, która będzie wyposażona w dźwig dla osób niepełnosprawnych i 6 torów. Oprócz tego będzie niecka rekreacyjna i niecka do nauki pływania.

Będzie można korzystać z dodatkowych atrakcji. Pojawią się grzybek wodny, rwącą rzekę, ławeczkę z masażem, gejzer wodny z oświetleniem podwodnym, brodzik dla dzieci wymagających opieki rodziców ze zjeżdżalnią, wanny do hydromasażu, jacuzzi z oświetleniem podwodnym, zjeżdżalnie o długości około 58 m wyposażoną w multimedia. Na widowni zaplanowano 159 miejsc.

Na basenie będzie zaplecze przebieralniowo-natryskowe i sanitarne, kompleks SPA - sauna sucha fińska z natryskami oraz kompleks rekreacyjny - siłownia i sala fitness. 

To będzie trzeci basen wybudowany w Fordonie. Budowa kosztuje ponad 33 mln zł.

Kończy się budowa olimpijskiego basenu Astoria w Bydgoszczy
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE