farma, bydgoszczanin

i

Autor: nadesłane/pixabay

Bydgoszczanin w drugiej edycji programu „Farma” na Polsacie. Kim jest Adam Nowak?

2023-04-04 8:10

Adam Nowak (50l.) z Bydgoszczy występuje w drugiej edycji programu „Farma”. Show wystartowało w poniedziałek, 2 stycznia o godz. 20.00 na antenie Polsatu. Emitowane jest od poniedziałku do piątku. Uczestnik programu znany jest na Facebooku jako Wujek Porada. Aktualnie Adam zbiera pieniądze na nowy Wujkowóz, który spłonął na jednym z bydgoskich parkingów. Szczegóły poniżej.

Farma 2023 Polsat. Co nowego w drugiej edycji?

Nowy sezon, nowe zmiany. Od teraz Farmer Tygodnia, oprócz największej odpowiedzialności za gospodarstwo, otrzyma także przywileje. Pozostali uczestnicy, którzy będą wezwani do pojedynku nie będą znali dnia, ani godziny rozgrywki.

Zmieni się również sposób odpadania uczestników. W drugiej edycji nie będzie sztywnej zasady, wskazującej – ile osób pożegna się z programem w poszczególnym odcinku. Od teraz usuniętych może zostać nawet kilka osób jednego dnia. Farmerzy niczego już nie mogą być pewni.

Express Biedrzyckiej - dr hab. Tomasz SŁOMKA

Adam Nowak z Bydgoszczy w programie Farma

Jednym z uczestników show jest pięćdziesięcioletni Adam Nowak z Bydgoszczy. Jak sam zaznacza - wiek to tylko liczba. Doświadczenia życiowe oraz wrodzona ciekawość ludzi pomagają mu w pracy z podopiecznymi ze swojej fundacji. Jego życie to mieszanka różnych emocji i zdarzeń.

Często były to trudne momenty i wybory, ale to właśnie one umocniły jego dzisiejsze podejście do świata. Jest człowiekiem pełnym wdzięczności, umiejącym poradzić sobie w każdych warunkach. Ma niespożytą energię. Jest wygadany, bezpośredni i zdeterminowany, jeśli mu na czymś zależy. Chce wejść na Farmę, żeby sprawdzić siebie w kolejnym wyzwaniu. Obojętna mu jest wygrana, bo perspektywa bycia w grupie tak różnych osób kręci go najbardziej.

Adam Nowak jest znany na Facebooku jako Wujek Porada. Jego profil śledzi ponad 33 tys. osób. Zanim trafił do programu, w Bydgoszczy założył Siedlisko, czyli miejsce dla osób walczących z chorobą alkoholową. Było to kilka lat temu. Wcześniej założył również fundację.

Zobacz posty Adama Nowaka na Facebooku

Parę lat temu w rozmowie z Gazetą Wyborczą Adam Nowak przyznał, że sam kilkanaście lat temu zmagał się z problemem alkoholowym, a także, że pochodzi z rodziny alkoholowej.Teraz jego głównym cele w życiu jest pomoc innym. Swoim Wujkowozem rozwoził dary potrzebującym. Niestety na początku roku pojazd spłonął na jednym z bydgoskich parkingów. W tym celu otwarto zbiórkę pieniędzy. Wszystko, by dalej móc nieść pomoc innym.

Do programu farma zgłosił się m.in. po to, by zebrać pieniądze do prowadzenia działalności społecznej.

Program „Farma” to reality show emitowany na antenie telewizji Polsat, oparty na szwedzkim formacie The Farm. Premiera pierwszej edycji miała miejsce 17 stycznia 2022 roku. Wyłonieni w castingach farmerzy przeprowadzają się do gospodarstwa rolnego pozbawionego mediów oraz wszelkich innych udogodnień. W trakcie pobytu muszą nie tylko opiekować się zwierzętami i uprawiać warzywa i owoce, ale także wykonywać poszczególne zadania. Co kilka dni uczestnicy biorą również udział w pojedynkach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE