narkotyki

i

Autor: KWP Bydgoszcz

2 kg narkotyków ukryte w Bydgoszczy! Właściciel środków za kratami

2023-02-13 8:35

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków (niestety po raz kolejny). Tym razem była to prawdziwa mieszanka wybuchowa: 3CMC, marihuany, kokainy, grzybków halucynogennych i nie tylko! Łączna waga zakazanych substancji to 2 kg! Właściciel narkotyków trafił za kraty na najbliższe trzy miesiące.

narkotyki

i

Autor: KWP Bydgoszcz

24-letnim bydgoszczaninem zainteresowali się bydgoscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową. Jak udało się ustalić funkcjonariuszom - mężczyzna miał posiadać znaczne ilości substancji zabronionych. W poniedziałek, 6 lutego policja odwiedziła garażu na bydgoskich Kapuściskach, którego właścicielem był podejrzany.

- Zauważyli go wsiadającego do samochodu i odjeżdżającego. Na widok sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania bydgoszczanin zaczął uciekać. Po przejechaniu kilkuset metrów zatrzymał się i wybiegł z pojazdu. Jego piesza ucieczka również na niewiele się zdała. Mężczyzna został zatrzymany – informuje kom. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego KWP Bydgoszcz.

Dlaczego kot przymila się do podstawki na kubek

Już po chwili okazało się, że policja od początku się nie myliła. 24-latek miał ukryte narkotyki w samochodzie, garażu, a także mieszkaniu. Zabezpieczono łącznie ponad 1800 gramów różnego rodzaju środków: 3CMC, marihuany, kokainy, grzybków halucynogennych i tabletek 2CB, a także pieniądze w kwocie ponad 13 tysięcy złotych, telefony komórkowe i wagi elektroniczne.

- Bydgoszczanin po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu, a zabezpieczone środki do laboratorium kryminalistycznego. Wstępne badanie potwierdziło, że są to substancje zabronione ustawą – dodaje Kowalska.

Jak informuje policja - zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić 24-latkowi zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków.

W środę, 8 lutego mężczyznę zaprowadzono do prokuratury, a następnie do sądu. Sędzia po zapoznaniu się z materiałami sprawy aresztował go na trzy miesiące. Bydgoszczaninowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE