Żołnierze z Braniewa wspierają pracę elbląskiego personelu medycznego

2020-03-27 10:50
zołnierze w szpitalu
Autor: fanpejdż wsz w Elblągu

Od piątku (27.03) pracę personelu medycznego szpitala wojewódzkiego w Elblągu wspierają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z Braniewa.

Swoją służbę żołnierze pełnić będą przez 24 godziny na dobę przy wszystkich wejściach do placówki. Tym samym znacznie odciążą pielęgniarki i ratowników medycznych, którzy do tej pory mierzyli temperaturę osobom wchodzącym na teren szpitala.

W ramach formacji WOT służbę na terenie szpitala przy ul. Królewieckiej w Elblągu pełnią żołnierze 43. Batalionu Lekkiej Piechoty z Braniewa.

- Nasze hasło to „Zawsze gotowi, zawsze blisko” – przypomina ppor. Michał Turzański, dowódca kompanii 43. BLP. - Dlatego w tej trudnej sytuacji mamy obywatelski obowiązek być tam, gdzie jesteśmy najbardziej potrzebni. Aby dawać świadectwo słowom przysięgi, którą złożyliśmy. Zabezpieczyliśmy swoich żołnierzy w środki podstawowej ochrony osobistej a także w posiłki. Będziemy współpracować ze szpitalem przez całą dobę, tak długo, jak to będzie potrzebne, i w takim zakresie, jaki będzie niezbędny.

Pomoc żołnierzy WOT jest dla szpitala nie do przecenienia. Do tej pory, zarówno pielęgniarki jak i ratownicy medyczni, przez ostatnie dwa tygodnie oddelegowywani byli na wszystkie szpitalne punkty pomiaru temperatury.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE