Znamy już datę tegorocznego Biegu Pamięci w Braniewie. To wyjątkowe wydarzenie poświęcone pamięci Jana Pawła II

2020-03-03 10:30
Bieg Pamięci Braniewo 2020
Autor: plakat

Tegoroczny Bieg Pamięci w Braniewie odbędzie się w sobotę 18 kwietnia. Jest to bieg wyjątkowy, bo chodzi w nim nie o wygraną, ale o udział i pamięć o papieżu Polaku Janie Pawle II. Tegoroczne wydarzenie będzie wyjątkowe, ponieważ rok 2020 został ustanowiony przez Sejm rokiem Jana Pawła II i w tym roku będziemy obchodzić stulecie urodzin Karola Wojtyły. Organizatorzy Biegu Pamięci w Braniewie przygotowali dwie trasy. Główna o długości 1 km. - do pokonania ulicami Braniewa. Z 15. km. dystansem z Fromborka do Braniewa będą mogli zmierzyć się długodystansowcy.

Największym zainteresowaniem cieszy się bieg główny - rodzinny ulicami Braniewa. Symboliczną trasę o długości 1 km. można przebiec albo przejść z popularnymi kijkami (nordic walking ). W tym roku uczestnicy biegu głównego wystartują też o symbolicznej godzinie. Będzie to pamiętna 21:37. Organizatorzy zachęcają, by do tego wieczornego startu odpowiednio się przygotować.


- Gorąco zachęcamy do zabrania ze sobą różnego rodzaju światełek, pochodni lub świec. Wspólnie możemy rozświetlić serce naszego miasta upamiętniając Jana Pawła II - apelują do chętnych.

Bieg zespołowy, który co roku towarzyszy biegowi głównemu będzie miał  w tym roku trasę o długości 15. km. Zawodnicy wystartują o godz. 18:30 z Fromborka i w kolumnie,  poruszając się Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo dotrą na metę do Braniewa.


Zapisy na bieg już trwają. Można zapisać się przez internet albo osobiście w wyznaczonych punktach: w sekretariacie Braniewskiego Centrum Kultury przy ul. Katedralnej 9 i w siedzibie MOS „Zatoka” Braniewo – punkt kasy pływalni, Braniewo ul. Łąkowa 1. Zgłoszenia chętnych przyjmowane będą do 15 kwietnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE