Niebezpieczne znalezisko na polsko-rosyjskiej granicy. Saperzy podjęli pocisk

2023-01-17 11:03
Znaleziono pocisk na polsko-rosyjskiej granicy
Autor: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Niebezpieczne znalezisko w rejonie granicy polsko-rosyjskiej. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie natknęli się na skorodowany niewybuch, który pochodzi z okresu II wojny światowej. Na miejsce wezwano saperów.

Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek, 13 stycznia. W rejonie granicy polsko-rosyjskiej patrol straży granicznej ujawnił pocisk pochodzący z okresu II wojny światowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren w pobliżu niebezpiecznego znaleziska do czasu przybycia patrolu saperskiego, który zabrał niewybuch.

W województwie warmińsko-mazurskim znalezienie niewybuchu nie jest niczym zaskakującym, ale niebezpiecznym owszem. Straż Graniczna przypomina, że znaleziska tego typu nie wolno lekceważyć. Należy zachować ostrożność, nie dotykać, nie sprawdzać co to jest, natychmiast wezwać służby mundurowe. W przeciwnym razie może dojść do tragedii.

Ćwiczenia kontrterrorystów i żołnierzy z Rzeszowa i Gliwic
Źródło: Niebezpieczne znalezisko na polsko-rosyjskiej granicy. Saperzy podjęli pocisk
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE