Zdolne braniewianki zatańczyły w Paryżu w międzynarodowym towarzystwie na Dancehall Master World

2020-03-02 23:26
Zdolne braniewianki zatańczyły w Paryżu
Autor: fanpejdż Inicjatywa Dance Studio

To był dosłownie i w przenośni taniec szczęścia w Paryżu. Zdolne braniewianki ze Stowarzyszenia Inicjatywa Warmia zaprezentowały się w Paryżu w międzynarodowym towarzystwie na zawodach Dancehall Master World. Dancehall to energiczny taniec szczęścia, wywodzący się z Jamajki. Konkurs wygrali Rosjanie, ale reprezentantki Braniewa weszły do finału i mają ochotę na więcej. Zapowiadają, że do Paryża wrócą, by zatańczyć tam ponownie.

Pod koniec lutego br. do Paryża poleciała 5-osobowa grupa młodych freestylowych tancerek ze stowarzyszenia Sportowa Inicjatywa Warmia z Braniewa. Reprezentowały nie tylko Braniewo, ale i Polskę zawodach Dancehall Master World w Paryżu. To międzynarodowy turniej tańca z udziałem gwiazd.


- Jesteśmy po pierwszym tak wysokiej rangi konkursie tanecznym. Uczestniczki, które brały udział w preselekcjach, wypadły fantastycznie i zostały zakwalifikowane do finału. Miały okazję konkurować z najlepszymi tancerzami i tancerkami na świecie. To piękne wyróżnienie i nagroda - mówi trenerka i koordynatorka wyjazdu Małgorzata Siedlik.

Jurorzy zakwalifikowali dziewczyny z zespołu Skaza Squad z Braniewa do finałów w kategorii Choreo Kids. Konkurs wygrali Rosjanie, ale reprezentantki Braniewa zapowiadają, że do Paryża wrócą, by zatańczyć tam ponownie.

- Fajnie się czułyśmy, była świetna atmosfera. Warto było tam jechać. Było trochę strachu, ale minął szybko i była zabawa. Byłyśmy szczęśliwie - zgodnie stwierdzają.


Braniewianki, oprócz tego, że w Paryżu zatańczyły, to miały jeszcze okazję pozwiedzać i wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez zawodowców. Radio Eska Braniewo było patronem medialnym ich wyjazdu do Francji. Dziewczynom gratulujemy pasji i jeszcze raz życzymy powodzenia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE