Wydano za nim trzy listy gończe. Zatrzymali go mundurowi z Braniewa

2020-02-24 13:10
pogranicznik
Autor: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Straży Granicznej na przejściu w Gronowie zatrzymali obywatela Armenii, poszukiwanego trzema listami gończymi. Wszystkie wyroki zlekceważył – myśląc, że polski wymiar sprawiedliwości już o nim zapomniał.

Ormianin próbował wjechać do Polski 20 lutego, tuż po godzinie 23:00. W trakcie sprawdzania dokumentów podróżnego funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie potwierdzili, że 40-latek jest od dziewięciu lat poszukiwany. Ścigany był trzema listami gończymi przez poznańskie sądy.

Okazało się, że w 2008 i 2009 roku mężczyzna został skazany za posiadanie narkotyków. Natomiast w 2010 dostarczył podrobiony dokument o zatrudnieniu, nakłonił znajomą, by uzyskała kredyt w kwocie 10 tys. złotych, który miał rzekomo spłacać.

Sądy za popełnione przestępstwa wymierzyły mu karę 2 lat więzienia. W przypadku wyłudzenia wykonanie kary warunkowo zawieszono, ale Ormianin miał oddać pieniądze. Natomiast za posiadanie narkotyków sąd nakazał mu pracę na cele społeczne i karę grzywny.

Obywatel Armenii został zatrzymany i trafił do Aresztu Śledczego w Elblągu.

Wszystkie wyroki zlekceważył i ukrywał się, aż do 20 lutego przed polskim wymiarem sprawiedliwości.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE