W Braniewie jest mniej wypadków z udziałem pieszych

2020-02-28 12:54

Udało się ograniczyć wypadki z udziałem pieszych. To m.in. zasługa realizacji projektu pod hasłem ,,Patrz na mnie - poprawa bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym".

Edukacyjno - profilaktyczny program realizowała w 2019 roku braniewska komenda policji przy współpracy miejskiego i powiatowego samorządu.

- Projekt ten jest wynikiem analiz oraz spotkań ze społeczeństwem. Jego potrzeba wynikła także z analizy naszych zdarzeń drogowych, które przeprowadziliśmy z ostatnich trzech lat. Jak wynika ze statystyk wypadki z udziałem pieszych spadły w naszym regionie w ostatnim roku o 40 procent - mówi nadkom. Tadeusz Telenga, komendant braniewskich policjantów.

Projekt obejmował spotkania edukacyjne i zajęcia praktyczne z policjantami. Działania skierowane były do różnych grup wiekowych. Po zajęciach każdy uczestnik otrzymywał element odblaskowy.

- Projekt był skierowany do wszystkich grup wiekowych. Nasi policjanci byli w szkołach średnich, podstawówkach i przedszkolach, odwiedzali także seniorów. Wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego i wszyscy w takim samym stopniu powinniśmy być chronieni - dodaje nadkom. Telenga.


Dzięki tym działaniom udało się ograniczyć wypadki z udziałem pieszych o 40 procent.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE