Uwaga, wielki brat czuwa ma oko na skatepark w Braniewie

2020-09-11 13:21 MH
 Uwaga, wielki brat czuwa  ma oko na skatepark w Braniewie
Autor: arch. UM Braniewo

Braniewski skatepark został objęty monitoringiem miejskim. Kamery zostały tam zainstalowane po to, by zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników i ukrócić większość incydentów na które się skarżyli.

Braniewski skatepark zlokalizowany obok stadionu miejskiego przy ul. Łąkowej oddano do użytku we wrześniu 2018 roku. Jego budowa była odpowiedzią na wieloletnie prośby młodzieży. Cały teren jest oświetlony energooszczędnym oświetleniem LED. Wokół skateparku rozmieszczono elementy małej architektury: ławki, śmietniki.

- Wysłuchaliśmy próśb Mieszkańców Braniewa zaniepokojonych niektórymi zachowaniami na terenie skateparku i zamontowaliśmy monitoring miejski. Myślę, że świadomość bycia obserwowanym pozwoli ukrócić większość incydentów. Gdyby jednak kogoś mimo to za bardzo poniosła fantazja, to będzie się musiał teraz liczyć z tym, że zostanie zidentyfikowany i poniesie tego konsekwencje. Mam jednak nadzieje, że nie będzie takiej konieczności. Pozdrawiam i życzę dobrej, ale przy tym rozsądnej zabawy - nie tylko na terenie skateparku, ale zawsze i wszędzie – poinformował burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki.

74. Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce U20