Świętowanie warenyków z dzyndzałkami

2021-11-26 18:42
Świętowanie warenyków z dzyndzałkami
Autor: www.pixabay.com Nie dość, że będzie ciekawie, to jeszcze i smacznie.

"Świętowanie warenyków z dzyndzałkami" - to hasło ciekawego i smacznego zarazem wydarzenia, które odbędzie się w grudniu w Lelkowie.

Warenyki i dzyndzałki to ukraińskie i warmińskie odpowiedniki pierogów. Natomiast “Świętowanie warenyków z dzyndzałkami” to nazwa projektu, który będzie realizowany w Lelkowie. To zadanie pozwoli na poznanie kultury mniejszości ukraińskiej i Warmiaków.

Lelkowska różnorodność

Lelkowo znajduje się na terenie geograficznej krainy nazywanej Warmią, a obecnie to miejscowość w powiecie braniewskim, w której żyje wielu przedstawicieli mniejszości ukraińskiej w Polsce ( najwyższy wskaźnik). Stąd pomysł na takie wielokulturowe przygotowania do świąt.

Warenyki, dzyndzałki, pierogi

“Świętowanie warenyków z dzyndzałkami” to wspólny projekt Stowarzyszenia “Bocian” z Lelkowa, lelkowskiego koła Związku Ukraińców w Polsce, Koła Gospodyń Wiejskiech “Pograniczanki” z Zagaj, Urzędu Gminy w Lelkowie i Gminnego Centrum Kultury. W programie przewidziano warsztaty kulinarne zarówno z gotowania potraw ukraińskich jak i potraw warmińskich. Będą też koncerty oraz wieczornice (18 grudnia) i wieczernice (11 grudnia) połączone z degustacją potraw. Projekt potrwa od 06 grudnia do 18 grudnia.

Polecany artykuł:

Braniewski Jarmark Mikołajkowy

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

 

Piosenki świąteczne 2021 - najlepsze propozycje, które umilą czas

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE