Strażacy ćwiczyli w Muzeum Mikołaja Kopernika

2021-12-01 6:27
Strażacy ćwiczyli w Muzeum Mikołaja Kopernika
Autor: arch. KP PSP Braniewo Łącznie w ćwiczeniach zaangażowanych zostało pięć pojazdów straży pożarnej.

Strażacy wybrali się do muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku. Tym razem jednak nie była to wycieczka, tylko ćwiczenia taktyczno – bojowe. Na miejsce szkolenia wybrano dawny pałac biskupi, który położony jest na Wzgórzu Katedralnym.

Obiekt, który strażacy wybrali na miejsce ćwiczeń, to budynek, w którym znajdują się główne sale ekspozycyjne Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku. Ćwiczenia zrealizowane zostały przez pracowników muzeum przy udziale funkcjonariuszy komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Wzorowa akcja i reakcja

- System sygnalizacji pożarowej skutecznie powiadomił pracowników o powstałym zagrożeniu pożarowym w części poddasza obiektu muzealnego. Jeszcze przed przybyciem straży pożarnej pracownicy przeprowadzili ewakuację oraz zabezpieczyli teren wokół obiektu. Strażacy oprócz gaszenia pożaru, musieli odnaleźć poszkodowanego, który został ewakuowany na zewnątrz ze strefy pożarowo niebezpiecznej. Dodatkowym wyzwaniem było bezpieczne wprowadzenie wozów strażackich przez bramę na dziedziniec Wzgórza Katedralnego. W trakcie ćwiczeń sprawdzono możliwości pojazdów specjalnych w postaci podnośnika hydraulicznego oraz autodrabiny pożarniczej – relacjonują służby prowadzące akcję.

Były to kolejne ćwiczenia realizowane przez strażaków z Braniewa w ramach doskonalenia zawodowego na tzw. obiektach zewnętrznych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Wandal zniszczył elewację zabytkowego budynku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE