Skarby, które zalegają, możesz odddać braniewskiemu muzeum

2022-01-20 9:43
Skarby, które zalegają, możesz odddać braniewskiemu muzeum
Autor: fanpejdż Muzeum Ziemi Braniewskiej Skarby, które zalegają, możesz odddać braniewskiemu muzeum

Muzeum Ziemi Braniewskiej zachęca wszystkich do dzielenia się swoimi eksponatami z czasów PRL-u. W placówce j istnieje dwanaście sal wystawowych, a w śród nich dwie poświęcone są historii powojennej. Teraz czekają na nowe perełki.

Jedna z sal pt. „Dziedzictwo Kresów Wschodnich” - poświęcona jest repatriantom, którzy przybyli po wojnie ze wschodnich rubieży Rzeczypospolitej, a druga wystawa pt. „Żyliśmy w PRL” – poświęcona jest okresowi PRL-u, w którym żyli nasi dziadkowie, rodzice a także my.

Polska Rzeczpospolita Ludowa (w skrócie PRL) to było autorytarne państwo istniejące w latach 1944-1989 (oficjalnie od 1952 roku). Formalnie niepodległe, w praktyce w dużej mierze zależne od ZSRR. W latach 1944-1952 państwo to nosiło nazwę Rzeczpospolita Polska.

- Mimo wszystkich wspomnień z przeszłości (czasami okrutnych) wystawa ta cieszy się chyba największa popularnością, wśród odwiedzających braniewskie muzeum, a szczególnie osób już dorosłych. Nie tęsknią oni za tym okresem ale po prostu mile wspominają lata swojej młodości, które spędzili w tym ustroju. Dużym zainteresowaniem cieszą się wszystkie eksponaty, które przypominają im ten miniony młodzieńczy okres. Eksponatów tych mamy naprawdę wiele ale ciągle nam się marzy aby poszerzyć gamę prezentowanych eksponatów - piszą muzealnicy na swoim fanpejdżu.

Mimo intensywnych poszukiwań muzealnikom nie udało się do dnia dzisiejszego pozyskać do muzeum takich przedmiotów jak np.: książeczki Auto Stop, pastę do zębów marki NIVEA, przybornika kreślarskiego, krzywika kreślarskiego czy suwaka logarytmicznego. Muzealnicy chętnie też przyjmą paczki unikatowych gatunków papierosów.

Muzeum Ziemi Braniewskiej jest czynne codziennie w godzinach 12.00-16.00 (oprócz poniedziałków).

Autokar spłonął na stacji paliw

QUIZ: Zgadnij, jaką gwiazdą jestem

Pytanie 1 z 6
Ludzie "martwią" się, że przez występy w telewizji zaniedbam szkołę. Te komentarze są śmieszne, bo nie ma czym się martwić, ja naprawdę daję sobie radę ze szkołą. Mam dobre oceny. Kim jestem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE