Pożar w Starostwie. Na szczęście to były tylko ćwiczenia strażaków

2020-07-29 10:29 MH
Pożar w Starostwie. Na szczęście to były tylko ćwiczenia strażaków
Autor: arch. KP PSP Braniewo

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w ramach doskonalenia zawodowego przeprowadzili ćwiczenia taktyczno-bojowe na obiekcie Starostwa Powiatowego w Braniewie.Strażacy z Braniewa regularnie "odwiedzają" obiekty publiczne w mieście i w powiecie, by dokładnie zapoznać się w praktyce z rozmieszczeniem pomieszczeń i możliwościami prowadzenia akcji ratowniczej.

To było już kolejne tego typu zawodowe szkolenie bojowe. Tym razem scenariusz przewidywał zgłoszenie o zadymieniu w jednym z pomieszczeń na czwartej kondygnacji urzędu i ewakuację pracowników oraz poszkodowanych. Ze strażakami "na sucho" trenowali także przedstawiciele innych służb m.in. policjanci i ratownicy.

- Działania strażaków prowadzone były zarówno od wewnątrz obiektu oraz z zewnątrz wykorzystując podnośnik hydrauliczny. Z uwagi na silne zadymienie strażacy pracowali z wykorzystaniem aparatów powietrznych. Dym parafinowy, który wypełnił pomieszczenia wewnątrz obiektu starostwa nie ułatwiał pracy dla strażaków, którzy przeszukiwali  pomieszczenia w celu dotarcia do źródła pożaru. Osobom poszkodowanym w wyniku pożaru strażacy udzielili pierwszej pomocy, a następnie przekazali ich ratownikom z zespołu ratownictwa medycznego - relacjonuje bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy strażaków z Braniewa.

Nad bezpieczeństwem prowadzących działania strażaków i ratowników czuwali funkcjonariusze policji, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia

Boją się, że kamienica się zawali

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.