Pożar budynku wielorodzinnego w Braniewie. W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał

2020-03-02 23:01
Pożar budynku wielorodzinnego w Braniewie
Autor: arch. KP PSP Braniewo

W miniony weekend ( 29 lutego) w Braniewie doszło do groźnie wyglądającego pożaru mieszkania. Strażacy zostali wezwani na ulicę Traugutta i natychmiast ewakuowali na zewnątrz kilkunastu mieszkańców kamienicy. Dzięki sprawnemu działaniu ratowników pożar udało się ugasić w ciągu godziny. Prawdopodobną przyczyną powstania ognia było zwarcie prowizorycznej instalacji elektrycznej w nieużytkowanym mieszkaniu na parterze.

Służba dyżurna Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odebrała zgłoszenie o silnym zadymieniu w mieszkaniu w domu wielorodzinnym przy ul. Traugutta w sobotę kilkanaście minut po godz. 8:00. Na miejsce pożaru skierowano strażaków z Państwowej i Wojskowej Straży Pożarnej w Braniewie. Na czas prowadzonych działań z budynku ewakuowano mieszkańców kamienicy. W sumie 15 osób, w tym 6. dzieci.

- Na szczęście nikt nie wymagał hospitalizacji. Zarządziliśmy ewakuację, żeby nie narażać mieszkańców na dalsze oddziaływanie dymów i gazów pożarowych - tłumaczy mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, rzecznik braniewskich strażaków.


Dzięki sprawnej akcji, pożar udało się ugasić w ciągu godziny. Prawdopodobną przyczyną powstania ognia było zwarcie prowizorycznej instalacji elektrycznej w nieużytkowanym mieszkaniu na parterze. Strażacy – oprócz ugaszenia palącej się instalacji oraz ocieplenia z trzciny – sprawdzili pomieszczenia, aby zlokalizować ukryte zarzewia ognia. Cały budynek został sprawdzony, a zalegające gazy i dymy pożarowe zostały usunięte przez strażaków. Mieszkańcy mogli powrócić do swoich mieszkań.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE