Policyjna łódź zwodowana. W maju rozpoczną się wodne patrole

2021-04-28 23:59
Policyjna łódź zwodowana. W maju rozpoczną się wodne patrole
Autor: arch. KPP Braniewo R-1 Parker 800 Pilothouse to jedna z najnowocześniejszych łodzi na Warmii i Mazurach.

Zbliżający się wielkimi krokami początek sezonu żeglarskiego nakłada na policjantów powiatu braniewskiego dodatkowe obowiązki. Tak jak w latach ubiegłych, tak i tym razem policyjne patrole wypłyną, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim wypoczywającym nad wodą.

R-1 Parker 800 Pilothouse to jedna z najnowocześniejszych łodzi na Warmii i Mazurach. Policyjna łódź motorowa służy do patrolowania akwenów, prowadzenia akcji ratunkowych zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych oraz wszelkich akcji w przypadkach zagrożenia zdrowia i życia osób. Jest ona dostosowana do tego, aby pełnić służbę na wodach morskich.

Blisko 8-metrowa łódź jest wyposażona w 2 czterosuwowe silniki przyczepne. Maksymalnie może przewozić 6 osób, a prędkość, którą może rozwinąć, jest nie mniejsza niż 40 węzłów. Jednostka jest wyposażona m.in. w radar technologii 4G i echosondę, zlewozmywak, kuchenkę, lodówkę, toaletę manualną zabudowaną.

Zakup wartej blisko 400 tys. zł. łodzi był możliwy dzięki środkom z Programu Modernizacji Policji oraz Funduszu Wsparcia Policji przekazanym na podstawie umowy zawartej z Urzędem Marszałkowskim w Olsztynie oraz rezerwy celowej.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Nielegalny nocleg w majówkę? Sprawdziliśmy jak to zrobić. Nic prostszego!
Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE