Pauza podatkowa w Braniewie. Miasto wydłuża terminy płatności lokalnych podatków

2020-03-24 8:50
 Pauza podatkowa w Braniewie. Miasto wydłuża terminy płatności lokalnych podatków
Autor: Marta Hajkowicz

Ze względu na sytuację spowodowaną rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, w Braniewie wydłużony został termin płatności podatków lokalnych. Wsparcie mogą otrzymać również miejscowi przedsiębiorcy i najemcy.

Zagrożenie "koronawirsem" to czas trudny, także ze względu na ciążące na nas obowiązki, których wykonywanie może być w wielu przypadkach utrudnione albo wręcz niemożliwe. Dlatego też samorząd Braniewa zdecydował o przedłużeniu do 30 czerwca 2020 roku terminu płatności podatków lokalnych. Ważna jest również to, że odroczenie zapłaty nie skutkuje naliczaniem odsetek.

Oto lista należności z odroczonym terminem płatności:

  • podatek od nieruchomości,
  • opłata roczna za 2020 r. z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości,
  • opłata za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów.


Braniewo udzieli wsparcia także przedsiębiorcom lub najemcom, których działalność została wstrzymana lub znacznie ograniczona w czasie walki z koronawirusem. W wydanym komunikacie czytamy o możliwości składania wniosków o odroczenie lub rozłożenie na raty płatności podatków lokalnych lub czynszów najmu lokali będących własnością Gminy Miasta Braniewa. Do wniosku powinny zostać załączone dokumenty o stanie majątkowym, dochodach oraz potwierdzające poniesione straty.

Kolejne formy wsparcia będą przedmiotem analizy, po ustaleniu powodów wstrzymania (ograniczenia) działalności – na podstawie indywidualnych sytuacji (wniosków).

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE