Okradł i groził pałką teleskopową. Krewki 18-latek zatrzymany

2021-11-30 7:45
Okradł i groził pałką teleskopową. Krewki 18-latek zatrzymany
Autor: www.pixabay.com Zdjęcie stanowi ilustrację do materiału

Najbliższe trzy miesiące spędzi w więziennej celi 18-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego. Kryminalni zatrzymali go zaledwie kilka godzin po tym, jak okradł swojego rówieśnika, grożąc mu przy tym pobiciem pałką teleskopową. Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Do braniewskich policjantów zgłosił się 18-latek informując, że został okradziony. Z relacji zgłaszającego wynikało, że znany mu z widzenia mężczyzna zabrał jego portfel, grożąc mu przy tym pobiciem. Co więcej, sprawca groził także pokrzywdzonemu przestępstwem na jego szkodę, jeśli ten zdecyduje się powiadomić o zdarzeniu policjantów.

Funkcjonariusze wiedzieli, że jedynie odizolowanie podejrzanego zapewni bezpieczeństwo mężczyźnie. Tak też się stało. Zaledwie kilka godzin po zgłoszeniu policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu braniewskiego.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego podejrzany usłyszał dwa zarzuty – rozboju oraz groźby bezprawnej wobec świadka. Kryminalni wspólnie z prokuratorem wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 18-latka.

Zapadła decyzja, że najbliższe miesiące zatrzymany spędzi w więziennej celi. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Pierwsza taksówka dla zwierząt w Warszawie

Quiz. Skąd się wzięły nazwy miesięcy?

Pytanie 1 z 12
"Lipiec" nazywa się tak z powodu...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE