Nowe zasady bezpieczeństwa na Warmii i Mazurach. Dotyczy to także Braniewa

2021-02-24 23:33
 Nowe zasady bezpieczeństwa w woj. Warmińsko-mazurskim od 27 lutego. Dotyczy to także Braniewa
Autor: www.pixabay.com Sytuacja epidemiczna w województwie warmińsko-mazurskim jest szczególnie trudna.

Rząd przedłużył obecnie obowiązujące zasady bezpieczeństwa w Polsce do 14 marca. Wyjątek stanowi województwo warmińsko-mazurskie, gdzie ze względu na trudną sytuację epidemiczną od 27 lutego powracają obostrzenia. Oznacza to m.in. zamkniecie hoteli, galerii handlowych, placówek kulturalnych i powrót nauki zdalnej w klasach I-III szkoły podstawowej.

Sytuacja epidemiczna w województwie warmińsko-mazurskim jest szczególnie trudna. 1/3 wyników testów wykonywanych w województwie daje pozytywny wynik, dlatego zaostrzamy zasady bezpieczeństwa w tym regionie - poinformowano w środę 24 lutego. Od 27 lutego zamknięte zostaną hotele, galerie handlowe, kina, teatry, muzea, galerie sztuki, baseny i korty tenisowe. Ze względów bezpieczeństwa, podjęto również decyzję o powrocie uczniów klas I-III do nauczania zdalnego.

Oznacza to, że w Braniewie znowu zostaną zamknięte m.in. kino w BCK-a i kryta pływalnia.

Jest jeszcze jedna ważna zasada, która obowiązywać będzie od 27 lutego nie tylko na Warmii i mazurach, ale w całym kraju. To zakaz używania przyłbic, szalików i chust. Nie spełniają one kryteriów bezpieczeństwa i nie chronią nas tak skutecznie przed zakażeniem jak maseczki.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Bardzo trudne czasy dla artystów
Sonda
Czy wierzysz, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE