Nie Kłam Ratownikom. Pomóż nam pomagać innym - apelują przedstawiciele braniewskich służb ratunkowych

2020-03-19 13:30
Nie Kłam Ratownikom - pomóż nam pomagać innym
Autor: arch. KPP Braniewo Plakat akcji, który powstał w Starostwie Powiatowym w Radomiu.

Akcja "Nie Kłam Ratownikom - pomóż nam pomagać innym" ma uświadomić Polakom w dobie zagrożenia koronawirusem, jak ważne są informacje przekazywane przedstawicielom interweniujących służb. Chory ratownik nie pomoże już innej osobie - przypominają m.in. lekarze, ratownicy medyczni, policjanci, strażacy.

To nie jest łatwy czas. W dobie zagrożenia koronawirusem każdy czuje lęk o swoje zdrowie i życie, o przyszłość, o bliskich.

- My też się boimy, ale mimo wszystko pracujemy, służymy, pomagamy innym. Nie utrudniajcie nam tego - prosi jeden z młodych ratowników.

Do akcji, która ma uświadomić Polakom w dobie zagrożenia koronawirusem, jak ważne są informacje przekazywane przedstawicielom interweniujących służb, przyłączyli się policjanci z Komendy Powiatowej w Braniewie. Do apelu dołączają plakat, który który powstał w Starostwie Powiatowym w Radomiu.


- Wzywasz nas na interwencję...powiedz nam prawdę. Pamiętaj, że ukrywając fakty o swoim stanie zdrowia, kontakcie z osobą potencjalnie zakażoną czy przebywaniu w strefie zakażenia, utrudniasz nam niesienie pomocy innym. Chory ratownik nie pomoże już innej osobie - czytamy w komunikacie przygotowanym przez policję.


Funkcjonariusze przypominają, że na numer alarmowy 112 dzwonimy tylko w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. Jeżeli jesteśmy w kwarantannie lub mogliśmy mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, mówimy o tym od razu dyspozytorowi. Powiadomienie o objęciu kwarantanną jest wiążące prawnie. Osoby takie powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE