Na szkolenie nie ma złej pory roku

2022-01-19 23:52
Na szkolenie nie ma złej pory roku
Autor: arch. 43blp Nie przeszkadza im nawet zima.

Na szkolenie każda pora roku jest dobra. Nie przeszkadza im nawet zima. Instruktorzy z 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej przeprowadzili pierwsze w tym roku szkolenie z kadetami z Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie.

Szkolenie odbyło się w miejscu, z którego na co dzień korzystają żołnierze 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie. To przykoszarowy plac ćwiczeń braniewskich czołgistów (9BBKPanc.)  Tym razem swoją wiedzę, umiejętności i sprawność podnosili tam kadeci z klasy wojskowej, działającej przy ZSB. Zajęcia obejmowały zagadnienia z zakresu taktyki.

Przećwiczyliśmy znaki dowodzenia, marsz ubezpieczony, zrywanie kontaktu, maskowaliśmy się i ewakuowaliśmy rannego z pola walki.  Użyte zostały także środki pozoracji, które wywarły na nas ogromne wrażenie. Było świetnie i już nie możemy doczekać się kolejnych zajęć  — relacjonują:  kadet Karolina Krzemińska i mł. kadet Julia Dydo.

Ulubione zajęcia pod specjalnym nadzorem

Odpowiedzialnymi za prawidłowy przebieg szkolenia byli instruktorzy z Wojsk Obrony Terytorialnej i opiekunka klasy wojskowej – Agnieszka Borysewicz.

To już kolejne zajęcia, które zrealizowaliśmy z klasami mundurowymi w 43 batalionie lekkiej piechoty w Braniewie — mówi ppor. Rafał Kocyba z kompanii szkolnej. — Była to bardzo dobra okazja, aby kadeci przećwiczyli te umiejętności i wiedzę, które poznają w teorii w szkole.

Owocna współpraca

Terytorialsi współpracują z Zespołem Szkół Budowlanych w Braniewie od 2018 roku. Niektórzy z uczniów tej szkoły są już nawet żołnierzami 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie, zaś kolejni dołączą do nich niebawem po ukończeniu 16-dniowego szkolenia w ramach akcji „Ferie w mundurze”.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Poradnik Zdrowie: szczepienie dzieci przeciwko COVID-19
Sonda
Czy masz zamiar obejrzeć "Gierka" w kinie lub Internecie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE