Na Festiwalu Muzyki Organowej we Fromborku zagra młody artysta z Czech

2020-07-31 23:56 MH
Na Festiwalu Muzyki Organowej we Fromborku zagra  młody artysta z Czech
Autor: arch. UMiG Frombork

Są młodzi muzycznie dojrzali. W Bazylice Archikatedralnej we Fromborku trwa 53. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. W wybrane niedzielne popołudnia przed festiwalową publicznością prezentują się młodzi i zdolni organiści z Polski i z Czech.

02 sierpnia 2020 roku o godz. 15.00  w bazylice archikatedralnej we Fromborku zagra młody artysta z Czech - Josef Kratochvíl.

Koncert odbędzie  się w ramach 53. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej we wnętrzu słynącym z doskonałej akustyki i zabytkowych organów, których prospekt pochodzi z XVII w.

Josef Kratochvíl - jest młodym organistą i pianistą z Czech. Zaczął grać na pianinie w wieku 5 lat. Obecnie kształci się w klasie mistrzowskiej Hochschule für Musik und Theater Felix Mendelssohn Bartholdy w Lipsku w Niemczech (klasa organów prof. Martina Schmedinga, klasa fortepianu prof. Jacquesa Ammona). W tej uczelni uzyskał stopień magistra.


Josef Kratochvíl koncertuje w całej Europie, Stanach Zjednoczonych i Rosji. Jako solista grał z Państwową Orkiestrą Filharmonii w Koszycach i Filharmonią Janáčka. Jest także dyrektorem artystycznym międzynarodowego festiwalu organowego Autumn Organ w Valašské Meziříčí.

Wodospad na kieleckiej Kadzielni znów dostępny dla odwiedzających

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.