Do ośrodka w Żelaznej Górze trafił nowy pojazd do przewozu niepełnosprawnych

2020-02-21 9:11
Już cieszą się z nowego pojazdu
Autor: arch. SDS Żelazna Góra Ich dojazdy będą teraz bepieczne i komfortowe.

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Żelaznej Górze będą dojeżdżali na zajęcia nowym minivanem specjalnie przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych. Środki na zakup busa zostały pozyskane z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Braniewie oraz bezpośrednio od Wójta Gminy Braniewo.Ich dojazdy będą teraz bezpieczne i komfortowe.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Żelaznej Górze prowadzony jest przez Stowarzyszenie "Ostoja Warmińska". Dom jest koedukacyjną placówką pobytu dziennego dla 35. dorosłych niepełnosprawnych osób z zaburzeniami psychicznymi.

- Z badań statystycznych wynika, iż osoby niepełnosprawne w Polsce stanowią liczną zbiorowość. Problem niepełnosprawności dotyka nie tylko osób niepełnosprawnych, ale również ich rodziny, które często wymagają wsparcia, gdyż nie są w stanie samodzielnie przezwyciężyć trudnych sytuacji życiowych - mówi Kalina Jakimczuk, szefowa ośrodka.


Środowiskowy Dom Samopomocy w Żelaznej Górze podejmuje wielopłaszczyznowe działania mające na celu utrzymanie właściwej formy psychicznej, szeroko pojętej aktywizacji osoby niepełnosprawnej w życiu codziennym, jak również wypełnieniu ról społecznych oraz przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych intelektualnie i z zaburzeniami psychicznymi.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE