Harcerze z Braniewa ruszyli na pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują

2020-03-20 14:15
  Harcerze z Braniewa ruszyli na pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują
Autor: arch. ZHP Braniewo

Pełnoletni harcerze z Braniewa w związku z występującym obecnie zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, ruszyli na pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Najczęstszą formą pomocy jest wspieranie osób starszych, którym w bezpieczny sposób dostarczane są zakupy spożywcze i leki. W ramach pomocy dla seniorów i osób potrzebujących harcerze współpracują z miejskimi i gminnymi ośrodkami pomocy społecznej.


„Harcerz jest pożyteczny i niesie chętną pomoc bliźnim” – każda harcerka i każdy harcerz zna ten punkt Prawa Harcerskiego. Widząc potrzebę, harcerki i harcerze chcą na nią czym prędzej odpowiedzieć. Tak również stało się w przypadku pandemii koronawirusa – pełnoletni członkowie Związku Harcerstwa Polskiego ruszyli do służby, aby pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują - informuje Dorota Limontas z Chorągwi Warmińsko- Mazurskiej Związku Harcerstwa Polskiego.

Jednym z pól służby, którego podejmują się pełnoletni członkowie ZHP, jest pomoc osobom starszym, które często potrzebują wsparcia chociażby w zrobieniu zakupów, czy wykupieniu leków w aptece. W takiej pomocy najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo – przede wszystkim seniorów. W tym celu uruchomiony został również specjalny numer alarmowy - 535 056 768, na który można zgłaszać zapotrzebowanie na pomoc.

Przede wszystkim poszczególne komendy opiekują się harcerskimi seniorami i starszyzną- dzwonią, uspokajają ich, ale też pozostają w gotowości do pomocy dla nich.

- W ramach pomocy dla seniorów współpracujemy z Miejskimi i Gminnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej i staramy się wspólnymi siłami reagować na pojawiające się potrzeby wyjaśnia Dorota Limontas.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE