Harcerze w trakcie przeprowadzki. Na jakiś czas przenoszą się na "Stadninę"

2020-03-11 10:38 MH
Przeprowadzka harcerzy
Autor: ZHP Braniewo

Z powodu remontu Szkoły Podstawowej nr 6 w Braniewie, harcerze musieli opuścić swoją siedzibę przy ul. Armii Krajowej 9. Na czas remontu harcerze przeprowadzili się do Miejskiego Ośrodka Sportu "Zatoka", który użyczył im miejsca w budynku na " Stadninie" przy ul. Moniuszki 9. Remont SP 6 ma potrwać 6 miesięcy, harcerze mają nadzieję, że tam wrócą.

Remont cieszy, bo będzie lepiej, ale jak zwykle sprawia trochę problemów. Harcerze na czas remontu swojej siedziby musieli się wyprowadzić.

Hufiec ZHP w Braniewie funkcjonował w budynku Szkoły Podstawowej nr 6 w Braniewie, dokładnie w tzw. podpiwniczeniu. Szkoła przechodzi teraz generalny remont, który obejmie również pomieszczenia zajmowane dotychczas przez harcerzy. Na czas prac skauci musieli się wyprowadzić.

Z pomocą przyszedł Miejski Ośrodek Sportu "Zatoka" i zaproponował przeprowadzkę do swojej siedziby przy ul. Moniuszki 9. Budynek otacza park, który na pewno przyda się harcerzom. Jednak oni z niecierpliwością czekać będą na zakończenie remontu i powrót na ul. Armii Krajowej.

- Mamy nadzieję na powrót, bo tam mamy więcej miejsca, a poza tym pomieszczenia będą po wyczekiwanym remoncie - mówi phm. Katarzyna Pawlicka, komendantka Hufca ZHP w Braniewie.