Finał Powiatowy XXV Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej

2020-02-19 23:47
Finał Powiatowy XXV Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej
Autor: Starostwo Powiatowe w Braniewie

19 lutego 2020 roku w Starostwie Powiatowym w Braniewie odbył się Finał Powiatowy XXV Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. W Olimpiadzie rywalizowały trzy dwuosobowe drużyny ze szkół ponadpodstawowych Powiatu Braniewskiego. Po emocjonującej i niezwykle pasjonującej rywalizacji zwycięzcami tegorocznej Olimpiady została drużyna Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie (97 pkt) w składzie: Jędrzej Ostrowski, Jakub Przyborowski – opiekun drużyny Agnieszka Borysewicz-Filipek.

Zmagania przebiegały dwuetapowo: etap pierwszy – testowy, w którym każdy uczestnik rozwiązywał test jednokrotnego wyboru z 50 pytaniami oraz etap teoretyczno-praktyczny, w którym zespoły odpowiadały na pytania i wykonywały zadania przygotowane przez przedstawicieli: Komendy Powiatowej Policji w Braniewie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Braniewie i Powiatowego Centrum Medycznego sp. z o.o. w Braniewie.

Po emocjonującej i niezwykle pasjonującej rywalizacji zwycięzcami tegorocznej Olimpiady została drużyna Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie (97 pkt) w składzie: Jędrzej Ostrowski, Jakub Przyborowski – opiekun drużyny Pani Agnieszka Borysewicz-Filipek;
II miejsce zdobyła drużyna Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie (87 pkt) w składzie: Wiktoria Górecka, Piotr Mieczkowski;
III miejsce zajęła drużyna Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie (80 pkt) w składzie: Wiktoria Skrzypiec, Klaudia Szczęśniak.

Rywalizujące drużyny zostały nagrodzone przez Wicestarostę Mirosława Kudlińskiego pucharami i dyplomami, a wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody indywidualne.

Zwycięska drużyna z ZSB w Braniewie będzie reprezentować Powiat Braniewski na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 6 marca 2020 roku w Warmińsko – Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE