Koniec komunikacji zastępczej przewozów PKP. Jak dojechać z Braniewa do Olsztyna?

2020-02-10 10:51
zdjęcie ilustracyjne
Autor: pixabay.com

Od końca marca z Braniewa do Olsztyna dostaniemy się jedynie autobusami prywatnego przewoźnika. Marszałek województwa poinformował, że komunikacja zastępcza zostanie zlikwidowana. Powód? Zbyt małe zainteresowanie podróżnych.

Kilka dni temu portal "Rynek Kolejowy" napisał, że "PKP PLK rozpoczęła prace na kilkukilometrowym odcinku linii 220 z Olsztyna do Gutkowa. Powoduje to wstrzymanie ruchu pociągów. Decyzją Polregio i samorządu województwa, autobusy zastąpiły pociągi na całym 87-kilometrowym odcinku do Braniewa przez Dobre Miasto.". Ta jednak, według pisma przedstawionego przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie, nie cieszyła się dużym zainteresowaniem podróżnych. Postanowiono więc ją zlikwidować.

— Uwzględniając znikome potoki podróżnych, a tym samym wysokie koszty rekompensaty dla Organizatora (…) niezbędnym jest zaprzestanie wykonywania przedmiotowej komunikacji z dniem 31 marca 2020 r.” — stwierdza w piśmie do burmistrza Pieniężna Kazimierza Kiejdo Wiktor Wójcik, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Geodezji.

Podano również średnie zapełnienie kursów w październiku 2019 r. Wynosiło ono odpowiednio 25, 24 i 11 osób w kursach z Olsztyna i 32, 18 i 11 osób w kursach z Braniewa.

Jak zatem mają dostać się mieszkańcy Braniewa do Olsztyna? Urząd Marszałkowski proponuje busy prywatnego przewoźnika firmy Radex. CAŁY KOMUNIKAT ZNAJDZIESZ TU: Koniec komunikacji zastępczej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE