Wsiadł za kółko bez uprawnień. Dopadł go przechodzień

2020-02-11 11:34
zdjęcie ilustracyjne
Autor: pexels.com

Mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mimo to wsiadł za kółko. Całe szczęście znalazł się odważny, który uniemożliwił 32-latkowi dalszą jazdę. Po chwili na miejsce przyjechała policja.

Sytuacja miała miejsce 6 lutego około godziny 15. Policjanci otrzymali informacje, że jeden z mieszkańców Braniewa uniemożliwił dalszą jazdę kierującemu autem. - Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna, który próbował odjechać, ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy. Policjanci ustalili, że chwilę wcześniej zgłaszający dostrzegł, jak 32-latek próbuje odjechać samochodem. Chcąc mu to uniemożliwić próbował odebrać mu kluczyki. Po chwili, gdy kierowca zorientował się, że o całej sytuacji powiadamiania jest właśnie policja – oddalił się pieszo. - relacjonuje oficer prasowy KPP Braniewo.

Personalia mężczyzny zostały szybko ustalone. Po niedługiej chwili do drzwi jego mieszkania zapukała policja. Sprawdzenia w służbowych systemach potwierdziły przypuszczenia zgłaszającego – 32-latek do maja 2020r. ma orzeczony sądowy zakaz. Teraz odpowie za jego złamanie. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE