Braniewianki pokazały "50 twarzy w szarości" - nowa wystawa w BCK

2020-02-24 10:18
Siostry w BCK
Autor: arch. BCK

"50 twarzy w szarości" to nowa wystawa, którą podziwiać można w galerii "W podziemiach" w Braniewskim Centrum Kultury. Na ekspozycję składają się prace malarskie, rysunek i grafika. Autorkami prezentowanych dzieł są siostry: Monika oraz Agata Klat - artystki z Braniewa. Wystawę można podziwiać w galerii "W podziemiach" do połowy marca w godzinach funkcjonowania Braniewskiego Centrum Kultury. Wstęp na ekspozycję jest wolny.

Wernisaż, który odbył się w piątek, 21.02.2020 zgromadził wielu znajomych i sympatyków zarówno artystek jak i ich talentu.

Siostry: Monika oraz Agata Klat to nie jedyne uzdolnione przedstawicielki swojej rodziny. Utalentowane są jeszcze dwie kolejne siostry i mama, która zachęcała córki do rozwijania zdolności plastycznych i muzycznych.

Rysunkiem Agata i Monika zainteresowały się "na poważnie" 10 lat temu. Specjalizują się w rysowaniu realistycznym. A zaczęło się zupełnie przypadkowo.

- Zobaczyłyśmy coś fajnego w internecie i postanowiłyśmy spróbować swoich sił. Okazało się, że dobrze nam idzie  - tłumaczą.

Tworzą głównie portrety, ale też rysunki zwierząt lub różnego rodzaju przedmiotów. Ich rysunki trudno rozróżnić od zdjęcia. Mimo szarego koloru ołówka prace są piękne i wydają się być kolorowe. Obecnie poszerzają swoje umiejętności artystyczne poprzez wykorzystywanie w twórczości farb olejnych i akwarelowych. Ich wybrane prace można zobaczyć na wystawie w galerii "W podziemiach" w Braniewskim Centrum Kultury.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE