Amunicja, granaty i mina znalezione na posesji mieszkańca powiatu braniewskiego

2020-02-28 11:32
Amunicja
Autor: KWP Olsztyn

Kara nawet 8 lat więzienia grozi 54-letniemu mieszkańcowi powiatu braniewskiego. Na posesji należącej do podejrzanego kryminalni zabezpieczyli m.in. ponad 300 sztuk amunicji, elementy broni, pociski artyleryjskie oraz granaty.

Oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony, że na terenie jednej z posesji mogą znajdować się broń oraz materiały wybuchowe. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy specjalizujących się w rozpoznaniu minersko-pirotechnicznym. Policjanci już chwilę później potwierdzili zgłoszenie i rozpoczęli dokładne przeszukania.

W trakcie tych czynności kryminalni zabezpieczyli m.in. ponad 300 sztuk nielegalnie posiadanej amunicji, elementy broni, a także granat ręczny RG-42, minę przeciwpiechotną oraz pociski artyleryjskie. Do działań zaangażowano także funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Olsztyna.


54-letni właściciel militariów z miejsca interwencji został doprowadzony do komendy. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili podejrzanemu dwa zarzuty – posiadania bez wymaganego zezwolenia istotnych elementów broni, amunicji oraz posiadania materiałów wybuchowych, które mogły sprowadzić niebezpieczeństwo dla innych ludzi. Za te przestępstwa grozi mu kara do 8 lat więzienia.

W czwartek zapadła decyzja o objęciu 55-latka policyjnym dozorem. Czynności w tej sprawie trwają.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE