50 twarzy w szarości - nowa wystawa w BCK

2020-02-19 22:50
50 twarzy w szarości - nowa wystawa w BCK
Autor: BCK

Braniewskie Centrum Kultury zaprasza na wernisaż. W piątek, 21.02.2020 o godz. 17.00 w Galerii "W podziemiach" otwarta zostanie wystawa malarstwa, rysunku i grafiki pt. "50 twarzy w szarości". Autorkami prezentowanych prac będą siostry: Monika oraz Agata Klat. Wstęp na wernisaż jest wolny. Artystki zajmują się od prawie 10 lat rysunkiem. Tworzą głównie portrety, ale też rysunki zwierząt lub różnego rodzaju przedmiotów. Obecnie poszerzają swoje umiejętności artystyczne poprzez wykorzystywanie w twórczości farb olejnych i akwarelowych.

"50 twarzy w szarości" będzie kolejną tegoroczną propozycją galerii "W podziemiach" działającej w Braniewskim Centrum Kultury. Na przełomie stycznia i lutego prezentowana tu była wystawa fotografii pt. "Warmia w kolorach".

- Inspiracją do stworzenia prezentowanej kolekcji zdjęć był unikalny krajobraz Warmii, cudownie prezentujący się w obiektywie aparatu - podkreślali organizatorzy przedsięwzięcia. Ich zdaniem "Warmia to wspaniała przyroda, wyjątkowa architektura i otwarci ludzie. To czerwone cegły zamków i kościołów, warmińskie drogi, kapliczki i krzyże, pełne zieleni lasy i łąki, pola maków i rzepaku, rzeki i jeziora, niebo we wszystkich odmianach błękitu i fioletu, letnie zachody słońca, barwne liście oraz zimowe, zmrożone pejzaże. To miejsce, które inspiruje, przestrzeń warta odkrycia i promocji".

Do udziału w wydarzeniu zaproszone zostały osoby zainteresowane fotografią, zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. W odpowiedzi powstały wspaniałe fotografie prezentujące bogactwo kolorów Warmii. Wystawa z Braniewa wyruszyła w drogę do kolejnych ośrodków, a  Braniewskie Centrum Kultury proponuje kolejną atrakcję w postaci wystawy "50 twarzy w szarości".

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE