Znasz rozwinięcia tych tablic rejestracyjnych z Podlasia? Niektóre śmieszą do łez [QUIZ]Znasz rozwinięcia tych tablic rejestracyjnych z Podlasia? Niektóre śmieszą do łez [QUIZ]

i

Autor: unsplash.com Znasz rozwinięcia tych tablic rejestracyjnych z Podlasia? Niektóre śmieszą do łez [QUIZ]

Region

Znasz rozwinięcia tych tablic rejestracyjnych z Podlasia? Niektóre śmieszą do łez [QUIZ]

2024-02-12 11:11

Wszystkie województwa w Polsce mają swoje unikalne tablice rejestracyjne. Na Podlasiu blachy samochodów zawsze rozpoczynają się od litery „B”. Kojarzysz takie skróty jak BIA, BWM czy BSK? My przygotowaliśmy quiz ze znanymi, humorystycznymi rozwinięciami tych skrótów. Przekonajcie się czy znacie je wszystkie. Ostrzegamy: w kilku przypadkach parskniesz ze śmiechu!

Pierwsza litera tablicy rejestracyjnej auta zarejestrowanego w województwie podlaskim to „B”. Następne litery to wyróżniki danego powiatu, w którym zarejestrowany jest pojazd.

Jakie tablice rejestracyjne na Podlasiu?

W województwie podlaskim znajdziemy aż 14 różnych tablic rejestracyjnych. Ta oczywista i najbardziej popularna w całym regionie, to oczywiście BI, którą można znaleźć na samochodach zarejestrowanych w powiecie białostockim. Jakie jeszcze tablice rejestracyjne znajdziecie na Podlasiu? Przykładowo „BAU”, „BGR”, „BIA”, „BLM” czy „BS”. Wiesz z jakich powiatów pochodzą te tablice? Świetnie! Teraz sprawdź się w naszym QUIZIE i zobacz, czy znasz ich rozwinięcia.

CZYTAJ TAKŻE: Podlaska gwara zaskoczy każdego Polaka. Sprawdź, czy znasz znaczenie tych popularnych słów

Tablice informacyjne na Podlasiu - jak powstają?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, w województwie podlaskim znajdziemy aż 14 różnych tablic rejestracyjnych. Zastanawialiście się, dlaczego na samochodach w regionie występują takie oznakowania jak "BI", "BAU", "BIA" czy "BS"? Wyjaśniamy zatem: zwyczajny numer rejestracyjny składa się z wyróżnika województwa (pierwsza litera numeru rejestracyjnego), wyróżnika powiatu (jedna lub dwie litery), a oprócz tego wyróżnika pojazdu, który jest ciągiem 4-5 cyfr albo kombinacji cyfr i liter. W województwie podlaskim tym wyróżnikiem na początku numeru rejestracyjnego jest litera "B".

Tablice rejestracyjne województwa podlaskiego. Znasz ich rozwinięcia?

Tablice rejestracyjne województwa podlaskiego to nie tylko informacja dla kierowców i policji, ale jak się okazuje również spora dawka humoru i regionalnej złośliwości. Przekonajcie się sami, a zobaczycie jakie emocje wywołują tablice rejestracyjne województwa podlaskiego. Quiz znajdziecie poniżej:

QUIZ: Tablice rejestracyjne województwa podlaskiego. Ile rozwinięć odgadniesz?

Pytanie 1 z 12
Tablice rejestracyjne BAU oznaczają: