Zmiana czasu z letniego na zimowy. Kiedy musimy przestawić zegarki?

i

Autor: pexels.com Zmiana czasu z letniego na zimowy. Kiedy musimy przestawić zegarki?

Zmiana czasu

Zmiana czasu z letniego na zimowy. Kiedy musimy przestawić zegarki?

2023-10-29 16:28

Październik to ten moment w roku, kiedy dni zauważalnie stają się coraz krótsze, wcześniej zapada zmrok, a wieczorami częściej pada deszcz. To już tylko chwila od nadchodzącej zimy. A w związku z tym trzeba będzie dokonać zmiany czasu na zimowy. Kiedy dokładnie zmienimy czas w Polsce?

Zmiana czasu. Kiedy zmienimy na zimowy 2023?

Dyskusje na temat zmiany czasu trwają w Polsce oraz całej Europie już od lat. I chociaż pewne decyzje w tej sprawie nawet już zapadły na szczeblu Parlamentu Europejskiego, to my w Polsce nadal musimy liczyć się ze zmianą czasu. Kiedy przestawimy zegarki jesienią 2023 roku? Zmiana czasu na zimowy 2023 nastąpi w naszym kraju w nocy z soboty 28 października na niedzielę 29 października.

Zmiana czasu – kiedy?

Koronnym argumentem przemawiającym za kontynuowaniem zmiany czasu dwa razy w roku jest oszczędność na prądzie. Jednak według najnowszych danych majstrowanie przy czasie nie wpływają na zużycie energii elektrycznej. Faktem jest jednak to, że już cztery lata temu Parlament Europejski zaakceptował pomysł, by już w 2021 roku zmiana czasu dokonała się po raz ostatni. Po drodze jednak członkowie Rady UE zdecydowali, że wprowadzenie pomysłu stworzy niepotrzebny bałagan.

Dlatego zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi również w kolejnych latach. Wiosną już natomiast kolejny raz dokonamy zmiany czasu: tym razem z zimowego na letni.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE