Zamknięta Książnica, PIK zawiesza wszystkie zaplanowane wydarzenia

2020-03-12 12:20
zamknięte instytucje kultury
Autor: Ewelina Weronika Worobiej

W związku z rozprzestrzenianiem się korona wirusa, podlaskie instytucje kultury zawieszają wydarzenia i zamykają placówki.

Od 12 marca 2020 r. Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (siedziba główna i 16 filii bibliotecznych) została zamknięta do odwołania. Zamówienia i rezerwacje składane przez elektroniczny katalog nie będą realizowane. Terminy zwrotów wypożyczonych materiałów bibliotecznych zostaną prolongowane i nie będą naliczane kary za przetrzymanie książek - czytamy na stronie Książnicy.

Działalność zawiesza także Podlaski Instytut Kultury
Podlaski Instytut Kultury informuje, iż w związku z sytuacją epidemiologiczną zawiesza organizację wydarzeń kulturalnych aż do odwołania. Odwołane zostają spotkania grup i zespołów działających przy PIK – ZPiT Kurpie Zielone, kabaretu Szpilka, Chóru im. St. Moniuszki, grup Bochemia i Fotospółdzielnia. Przełożone zostaną najbliższe wydarzenia: konferencja Bardzo Młodej Kultury, warsztaty plastyczne, realizacji dźwięku, taneczne, folkowe, wernisaże, jak również spotkania sekcji historycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Sytuacja jest dynamiczna, o zmianach instytucja będzie informowała na bieżąco - taki komunikat wydał PIK.

ESKA Top 5 odc. 111
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE