zabytkowy ogórek

i

Autor: Marcin Jakowiak UM Białystok

Zabytkowy "ogórek" wyrusza w trasę po Białymstoku. Pokaże go telewizja

2020-06-04 20:05

Białystok powoli wraca do normalności. W czerwcu na mieszkańców czekają atrakcje turystyczne. Rusza Multimedialne Centrum Informacji Turystycznej, otwarta zostaje wieża widokowa, a na ulice miasta wyjeżdża zabytkowy „ogórek”.

W Białymstoku wznowiło działalność Multimedialne Centrum Informacji Turystycznej, które znajduje się w Bramie Wielkiej Pałacu Branickich. Codziennie w godz. 10.00-18.00 przewodnicy, udzielają informacji na temat miasta i okolic.

Zobacz też: Od poniedziałku duże zmiany w rozkładzie autobusów. Będą nowe godziny i więcej linii

Ponownie można podziwiać panoramę miasta z punktu widokowego na wieży kościoła św. Rocha. Punkt jest czynny od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-16.00, a w niedziele i święta w godz. 14.00-17.00.

Na białostockie ulice wraca też zabytkowy „ogórek”. Letnie przejażdżki z przewodnikiem co roku cieszą się sporą popularnością.  Pierwsza przejażdżka już w niedzielę (7.06), ale dzień  wcześniej zabytkowy pojazd, jak również miasto w  programie „Dzień Dobry TVN” informuje wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki

Posłuchaj: Zabytkowy ogórek rusza w trasę po mieście
Podwójna Gorąca 20 Radia ESKA - notowanie 143! #2xGoraca20 - lista hitów ESKI 02.06.2020


Zabytkowy ogórek odjeżdża z przystanku przy Pałacu Branickich. Kursy będą organizowane do 27 września.

Z kolei na początku lipca na Rynku Kościuszki ma pojawić się ramki do robienia zdjęć „Dumni z Białegostoku!”.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE