Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023. Które szkoły w Białymstoku napisały najlepiej? [LISTA]

i

Autor: unsplash.com unsplash.com - zdjęcie ilustracyjne

Egzamin ósmoklasisty

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023. Które szkoły w Białymstoku napisały najlepiej? [LISTA]

2023-07-17 13:53

Na początku lipca ósmoklasiści poznali wyniki swoich egzaminów. Która szkoła może pochwalić się najlepszymi rezultatami? Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023 w Białymstoku są porównywalne do tych osiąganych przez rówieśników w innych regionach. Której szkole w stolicy Podlasia udało się jednak uzyskać najlepsze rezultaty?

Do egzaminu ósmoklasisty w 2023 roku w województwie podlaskim podeszło w maju 14 480 uczniów klas ósmych. Zdawali oni testy z matematyki, języka polskiego i języka obcego.

Egzamin ósmoklasisty 2023

Na początku lipca absolwenci szkół podstawowych poznali wyniki egzaminu ósmoklasisty. Jeżeli chodzi o województwo podlaskie uczniowie najgorzej poradzili sobie z matematyką. Jak podaje portal poranny.pl wyniki Podlasian są porównywalne do tych uzyskanych przez ich rówieśników z pozostałych części Polski. Za rozwiązanie zadań z języka polskiego ósmoklasiści w całym kraju uzyskali średnio 66 proc. punktów możliwych do otrzymania, z matematyki – 53 proc., a z języka angielskiego - 66 proc. punktów.

Egzamin ósmoklasisty 2023 – wyniki szkół z Białegostoku

Wyniki egzaminu ósmoklasisty są już znane. Która szkoła z Białegostoku zatem najlepiej wypadła w 2023 roku? Najlepsze placówki wymieniamy w galerii poniżej.

Egzamin Ósmoklasisty 2022. Czy Zemsta Fredry zaskoczyła uczniów?