Wiec poparcia dla Ukrainy. "Sprzeciw wobec imperialistycznym zapędom Rosji"

2022-02-22 21:29
Wiec poparcia dla Ukrainy
Autor: Paweł Jakubowski

Na Rynku Kościuszki w Białymstoku odbył się wiec pod hasłem "Solidarni z Ukrainą". Mieszkańcy miasta zamanifestowali swoj sprzeciw wobec rosyjskiej agresji.

Wiec, to reakcja na ostanie działanie Federacji Rosyjskiej, która uznała niepodległość republik w Donbasie i wysłała tam swoje wojska. Te agresywne działania niepokoją mieszkanców Białegostoku, którzy we wtorek (22.02) zebrali się w centrum miasta, aby okazać wsparcie Ukrainie.

Mieszkańcy przynieśli flagi polskie, ukraińskie, białoruskie oraz Unii Europejskiej. Na Rynku pojawili się również przedstawiciele diaspory Białoruskiej.

Wiec poparcia dla Ukrainy
Autor: Paweł Jakubowski

Chcemy pokazać sprzeciw imperialistycznym zapędom Putina. Musimy wywierać presje na państwa zachodnie, aby razem przeciwstawić się agresywnej polityce Putina - mówili uczestnicy wiecu.

Akcję zorganizowało stowarzyszenie Młodzi Demokraci Białystok.

- Musimy pokazać, że jesteśmy razem, że nie zostawiamy Ukrainy samej. Możemy wspólnie wywierać presje na rządy, aby nakładały sankcje na Rosję - mówi Łukasz Targoński przewodniczący Młodych Demokratów

Na portalu Pomagam.pl ruszyła zbiórka na pomoc organizacjom humanitarnym działającym na rzecz Ukrainy.

https://pomagam.pl/solidarnizukraina

Trwa agresja Rosji na Ukrainę
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE