Tłumy migrantów przy przejściu granicznym w Kuźnicy. "Przygotowywana jest próba siłowego forsowania granicy" [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-11-15 11:44

Od rana na przejściu granicznym w Kuźnicy po stronie białoruskiej gromadzą się nielegalni migranci. Dołączają do nich kolejne grupy, które do tej pory koczowały przy granicy. Najprawdopodobniej przygotowywana jest próba siłowego forsowania granicy. W sieci zamieszczono nagrania.

Napięta sytuacja na granicy polsko-białoruskiej. Przed ogrodzeniem z drutu kolczastego na zamkniętym od strony polskiej przejściu granicznym Bruzgi-Kuźnica Białostocka tłoczy się coraz więcej nielegalnych migrantów. — Dołączają do nich kolejne grupy, które do tej pory koczowały przy granicy. Przygotowywana jest próba siłowego forsowania granicy. Wszystko odbywa się pod nadzorem białoruskich służb — informuje za pośrednictwem mediów społecznościowych Straż Graniczna.

— Służby reżimu w pierwszej kolejności pod infrastrukturę graniczną skierowały kobiety i dzieci, choć stanowią niewielką część przyprowadzonej grupy, a tuż za nimi ustawiono dziennikarzy. Mężczyźni stanowią jednak zdecydowaną większość tego obszaru podaje policja.

Funkcjonariusze straży granicznej, policji i żołnierze są w gotowości.

Kuźnica. Tłum na przejściu granicznym. Dojdzie do szturmu migrantów?

Niepokojące nagrania opublikowało na Twitterze również Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Podlaska Policja.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE