Tajemnicze awarie na stacjach paliw. Tak władze sieci Orlen każą tłumaczyć braki benzyny

i

Autor: pexels.com; Facebook/Krzysztof Truskolaski Tajemnicze awarie na stacjach paliw. Tak władze sieci Orlen każą tłumaczyć braki benzyny

Ceny paliw

Tajemnicze awarie na stacjach paliw. Wyciekł mail do pracowników stacji Orlen

2023-10-03 16:11

Na początku września na stacjach Orlen skończyła się wakacyjna promocja cen paliw, ale jak zauważyli klienci jednocześnie w wielu punktach zaobserwowano tajemnicze awarie. Chodzi konkretnie o problemy z dystrybutorami. O co chodzi? Jak tłumaczy to sieć Orlen?

Problem licznych awarii na stacjach paliw sieci Orlen został dostrzeżony przez klientów pod koniec września. Zbiegło się to z cenami benzyny polskiej marki, które aktualnie spadły poniżej 6 zł za litr w przypadku bezołowiowej PB95.

Tajemnicze awarie dystrybutorów sieci Orlen

O tajemniczej sytuacji na stacjach paliw sieci Orlen na swoim Facebooku napisał poseł Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Truskolaski. Jak czytamy na portalu tvn24.pl o problemach z dystrybutorami serwis poinformowali czytelnicy m.in. z Warszawy, Wałbrzycha, Piaseczna, Tarnowa, Kutna oraz Międzyrzecza Podlaskiego. Jak widać zatem problem jest dosyć poważny. Z czym może być związany? Według tvn24.pl z brakiem paliwa.

Orlen wprowadza nowe oznaczenia. O co chodzi?

Tę tezę potwierdza post posła Truskolaskiego, który obok dziwnych komunikatów ze stacji benzynowych pokazał dyrektywę sieci Orlen adresowaną do wszystkich punktów. Dotyczy ona nowych standardów oznaczania dystrybutorów w sytuacjach, gdy nie ma wybranego rodzaju paliwa.

Zgodnie z nowym poleceniem w przypadku braku wszystkich rodzajów „wszystkie oznaczenia/naklejki paliwowe należy zakleić komunikatem formatu A4 z "Awaria dystrybutora. Przepraszamy za utrudnienia" – czytamy w komunikacie. Jeśli natomiast brakuje jednego paliwa, pracownicy danego punktu Orlen mają nakleić kartkę z komunikatem o awarii pompy.

Stanowisko Orlenu w sprawie braku paliw

Stanowisko firmy potwierdziło biuro prasowe Orlenu dla portalu Business Insider: "Załączony mail pochodzi z początku września i wynikał wyłącznie z rekordowego popytu, który obserwowaliśmy w związku z końcem letniej promocji. W tym czasie na niektórych stacjach wystąpił przejściowy (do 2-3 godzin) brak wybranych rodzajów paliw. W odpowiedzi na to firma wzmocniła logistykę, co pozwoliło szybko unormować sytuację".

Wcześnie, bo we wtorek 26 września szef komunikacji Orlenu uspokajał klientów w kwestii sytuacji paliw: "Dostawy paliw na stacje Orlen oraz do naszych klientów hurtowych, z którymi mamy zawarte umowy, przebiegają bez zakłóceń". Cały komunikat sieci znajdziecie poniżej:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE