Szwedzi wygrali 41. Rajd Podlaski. Prawie połowa załóg nie dojechała do mety [ZDJĘCIA]

2022-05-22 23:04

W 41. Rajdzie Podlaskim do pokonania było dziewięć odcinków specjalnych o łącznej długości 106 km. Osiem oesów wytyczono na szutrowych drogach wokół Białegostoku, a jeden w centrum miasta.

Rywalizacja miała miejsce 21 i 22 maja. Pogoda na pewno nie pomogła, bo niektóre odcinki zawodnicy pokonywali przy padającym deszczu. 

Do zawodów zgłosił się 88 załóg, z czego do mety w Białymstoku dotarło 49.

Najlepiej wypadła ekipa Tom Kristensson i Andreas Johansson. Szwedzi, jadący z Hyundaiem i20 R5 z polskiej stajni Kowax 2BRally Racing.

- Objęli prowadzenie po drugim odcinku specjalnym i nie oddali go aż do mety, powiększając przewagę z oesu na oes. Jest to pierwszy triumf tego duetu w rundzie mistrzostw Polski - informują organizatorzy rajdu

- Szczerze mówiąc, to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony naszym wynikiem w tym rajdzie, szczególnie że to był mój pierwszy start Hyundaiem i20 R5 na szutrze.  Przez cały rajd świetnie czułem się za kierownicą i to miało przełożenie na nasze tempo i osiągane rezultaty – mówił na mecie w Białymstoku Tom Kristensson.

Z dziewięciu odcinków Rajdu Podlaskiego Kristensson i Johansson wygrali siedem. Na mecie rajdu mieli blisko minutę przewagi nad Wróblewskim i Wróblem, którzy jechali Skodą Fabia Rally2 evo.

Trzecie miejsce wywalczyli Estończycy – Gregor Jeets i Timo Taniel (Skoda Fabia Rally2 evo).

W klasyfikacji samochodów napędzanych na jedną oś triumfował 20-letni olsztynianin Gracjan Predko, pilotowany przez Sebastiana Sadowskiego (Peugeot 208 Rally4).

We Wrocławiu mieszka sobowtór Putina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE