Sztuczne choinki wymienili na żywe. 100 świerków trafiło do białostoczan [WIDEO]

2020-12-18 14:15
choionki
Autor: Ewelina Worobiej

To była naprawdę interesująca transakcja, która przyciągnęła setki mieszkańców Białegostoku. 100 żywych choinek rozdało miasto białostoczanom, którzy w zamian oddali swoje sztuczne drzewka.

Akcję wymiany choinek zorganizował białostocki magistrat już po raz drugi i podobnie jak w roku ubiegłym mieszkańcy ustawili się w kolejkę, aby otrzymać naturalną choinkę.

- Najpierw drzewko spędzi z nami święta, a następnie zostanie posadzone na działce - przyznaje Pani Beata, która przyszła po pachnącego świerka.

Wymiana choinek plastikowych na żywe

Zebrane choinki zostaną zutylizowane, a elementy nadające się do recyklingu będą ponownie wykorzystane. Wymiana sztucznych choinek na żywe był bezpłatna

Żywą choinkę, trzeba o nią dbać – podlewać, postawić blisko okna, z dala od grzejnika. Wiosną można ją przesadzić do ogródka, posadzić na działce. Jeśli nie ma takiej możliwości, po świętach można ją oddać na kompost.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE